O nás

Naše ryze česká společnost Libros, kterou založil Libor Václavík na počátku 90. let 20. století, znají a využívají především stavebníci. Společnost Libros nabízí zboží i služby z oblasti železářství, stavebnictví a také zahradnictví. Zabývá se však také prodejem dřeva, řeziva, oken a dveří. V “librosáckém” obchodě nechybí ani barvy, laky nebo potřeby do domácnosti.

V roce 2003 započala stavba moderního terénního polygonu, který o rok později slavnostně otevřel sám “Monsieur Dakar” Karel Loprais. Roku 2005 započala příprava projektu moderního akreditovaného Centra bezpečné jízdy. Jak je firma oblíbená dokazuje také ocenění pro majitele Libora Václavíka, který se stává Živnostníkem roku 2007.

V letech 2009 až 2010 bylo vybudováno nejmodernější centrum ve střední Evropě na pozemku terénního polygonu. V roce 2014 se areál firmy rozšiřuje a otevírá nejmodernější technicko-terénní polygon na území České republiky.

Rok 2017 se nesl ve znamení rekordů, kdy Libor Václavík se svou Tatrou 810 4×4 dokázal přejet nejvyšší technickou překážku na světě v areálu Centra bezpečné jízdy Libros Ostrava. Tímto výkonem se nesmazatelně zapsal do České knihy rekordů.